Znajdź się wśród najlepszych

Agregujemy najlepiej rokujące firmy w kraju. Twoja działalność może być jedną z nich!

Buduj rozpoznawalność

Działamy na Twoją korzyść poprzez poprawę widoczności Twojej marki w Internecie.
Możesz nam zaufać!

Pokaż się społeczności

Nasi użytkownicy są na portalu przede wszystkim dla wysokiej jakości artykułów firmowych.
Pokaż się z najlepszej strony!

Krystyna Kubiak 2019-04-28 0 komentarzy

Odzysk różnego rodzaju metali

Odzysk różnego rodzaju metali

Istnieje długa lista odpadów przemysłowych nadających się do odzysku metali kolorowych oraz soli metali:

  • pyły (Cu, Zn),
  • katalizatory (Ni, Zn),
  • siarczan (Cu),
  • zendra walcowniczna (Cu),
  • szlamy i osady (Cu, Ni, Zn),
  • kąpiele galwaniczne (Cu, Ni, Cr),

… i wiele innych.

Aby odzyskać z odpadów przemysłowych wymienione surowce, czyli miedź, cynk, nikiel, chrom, wystarczy podjąć współpracę z firmą, która posiada sprzęt i doświadczenie niezbędne do przeprowadzenia tego typu procesu. Aby sprawdzić szczegóły oferty, zobacz więcej na stronie ekonycz.pl.

Jest to przedsiębiorstwo z kilkunastoletnim doświadczeniem, które posiada także własną oczyszczalnię ścieków czy floty specjalistycznych samochodów transportowych. Dlatego oferta jest tak złożona – obejmuje zarówno wywóz i utylizację śmieci, jak i przetwarzanie odpadów pod kątem recyklingu. Własne laboratorium wykorzystywane przez specjalistów w zakresie chemii i fizyki pozwala na przeprowadzanie analiz, a także kompleksowe, w pełni bezpieczne i legalne przetwarzanie odpadów.

Przy wyborze firmy z tak wąskiej specjalizacji warto wziąć pod uwagę wiele czynników, ale z pewnością szeroki wachlarz usług i potężne doświadczenie stanowią atuty. W tego typu zleceniach i współpracach ceny są ustalane indywidualnie, chociażby ze względu na różnorodność substancji chemicznych znajdujących się w odpadach przemysłowych. To z kolei wymusza zastosowanie optymalnych środków ochronnych w trakcie transportu. Jednak dzięki postępowi technologicznemu i rozwojowi nielicznych firm tak wyspecjalizowanych w branży wiele niemożliwych wcześniej procesów stało się obecnie standardowymi usługami. Wspólna troska o środowisko i spełnianie coraz bardziej restrykcyjnych norm może iść w parze bez narażania budżetu przedsiębiorstwa.

Zostaw komentarz