Znajdź się wśród najlepszych

Agregujemy najlepiej rokujące firmy w kraju. Twoja działalność może być jedną z nich!

Buduj rozpoznawalność

Działamy na Twoją korzyść poprzez poprawę widoczności Twojej marki w Internecie.
Możesz nam zaufać!

Pokaż się społeczności

Nasi użytkownicy są na portalu przede wszystkim dla wysokiej jakości artykułów firmowych.
Pokaż się z najlepszej strony!

Damian Ziółkowski 2019-04-15 0 komentarzy

Mikrobiologiczne badanie wody

Mikrobiologiczne badanie wody

Podstawą decyzji o przeznaczeniu wody do spożycia lub innego użytku w kontakcie z ludzkim organizmem są wyniki odpowiednich testów.  Mikrobiologiczne badanie wody, które proponuje specjalistyczne laboratorium AnalizaWody.pl, przede wszystkim wyklucza (lub potwierdza) obecność w badanych próbkach groźnych chorobotwórczych pasożytów i bakterii, takich jak Escherichia Coli czy enterokoków kałowych. Stwierdza też, czy woda nie zawiera przetrwalników beztlenowców redukujących siarczyny z rodzaju Clostridia, których obecność zawsze dowodzi zanieczyszczenia odchodami.

Oferta dla osób prywatnych

Jeśli chcielibyście uzyskać Państwo pewność, że wykopana czy wywiercona przez was studnia nadaje się do użytkowania lub jesteście w trakcie odbioru domu czy lokalu z podłączeniem do wodociągów, warto zamówić standardowe badanie. Zgodnie z przepisami prawa określi ono 12 parametrów, według których ocenia się jakość wody, m. in. mętność, smak, zapach, zawartość glinu czy obecność mikrobów.

Zamówienie dla firm w celach przemysłowych

Nieco inaczej wyglądają próby przeprowadzane na wodzie, które zostaną zamówione przez klientów instytucjonalnych, chcących wykorzystać ujęcie do produkcji. Niezależnie, czy chodzi o producenta wody mineralnej, przedsiębiorstwo zajmujące się przetwórstwem czy firmę  branży HORECA z własnym źródłem zaopatrzenia, standaryzowane badanie przewiduje aż 43 różne parametry. Będą to między innymi sprawdziany fizykochemiczne, takie jak test na obecność pierwiastków. Testy mają na celu również szczegółowe określenie natężenia mikroorganizmów zawartych w próbie.

 

Zostaw komentarz